Lot 73
Helena Emingerová (1858 - 1943) PŮLAKT

Kolem 1900
Olej, plátno, karton
94 x 67 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Helena Emingerová byla ilustrátorka, grafička a malířka. Věnovala se spíše pastelům a leptům a olejomalby se objevují na trhu spíše vzácně. Zabývala se především figurální a portrétní tvorbou a patřila k zakladatelkám české moderní grafiky. Přátelila se s Františkem Bílkem a Zdenkou Braunerovou a často za nimi jezdila do Paříže. Obraz pochází z autorčiny pozůstalosti.