Lot 72
Helena Emingerová (1858 - 1943) MALÍŘKA V PLENÉRU

Kolem 1900
Olej, karton
20,5 x 13,5 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 125 EUR

Helena Emingerová se věnovala především pastelům a leptům. Drobná skica olejem pochází z její pozůstalosti a vypovídá i o jejím malířském nadání. Právě její malířské nadání jí získalo věhlas v aristokratických kruzích kde malovala zakázkové portréty.