Lot 71
Alois Kalvoda (1875 - 1934) SEDÍCÍ DÍVKA

Kolem 1900
Olej, plátno
137 x 70 cm (v x š)
Vpravo dole "Al. Kalvoda"

Vyvolávací cena
180 000 CZK
   |   7 500 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK
   |   14 583 EUR

Rané dílo Aloise Kalvody představuje ojedinělou ukázku jeho experimentální polohy, kdy experimentoval s výtvarnou formou a plasticitou barvy a pokusil se vystihnout výraz a vlnící se šaty mladé dívky. Později maloval prosté motivy českého kraje, louky, stráně, břízy, výhledy do kraje mezi kmeny stromů stojících v popředí nebo na pozadí strání s podstatně uhlazenějším rukopisem, avšak nevyhýbal se plastickým texturám ani výrazným barvám.