Lot 128
Josef Drahoňovský (1877 - 1938) SKLENĚNÁ VÁZA

1935
broušené sklo
29 cm (v)
Signováno a datováno: J. Drahoňovský 1935

Vyvolávací cena
14 000 CZK
   |   583 EUR
Dosažená cena
14 000 CZK
   |   583 EUR

Mistrně zpracovaná skleněné broušená váza od významného českého návrháře a glyptika Josefa Drahoňovského nese typické ztvárnění stylizovaného lučišníka lovící poletující ptactvo. V horní části vázy napsáno: V upomínku na slavnou promoci věnují řediteli Dr. Ing. Jičinskému akademici železáren v Třinci. Výborný stav.