Lot 45
Josef Danhauser (1805 - 1845) SOFA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Kolem 1830
ořech, čaloun
100 x 177 x 71 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 833 EUR

Výjimečná ukázka nadčasového designu pochází ze slavných vídeňských dílen Josefa Danhausera, který navázal na práci svého otce zabývající se interierovým designem především na území v Rakousko-Uherské monarchie. Bohaté kresbě ořechového dřeva dominuje hra s geometrickým tvarem jehlanu, který je variován a doplněn výraznými kanelurami. Mimořádně precizní kvalita zpracování ukazuje, že se jednalo o designový v té době velice ceněný kus nábytku určený pro tu nejnáročnější klientelu. Kompletně restaurováno, nově čalouněno.