Lot 93
Josef Hoffmann (1870 - 1956) SOUBOR TŘÍ VÁZIČEK

Kolem 1904
stříbro
6,8 cm (v)
Značeno: punc a WW

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

Vázičky na fialky či označované jako "Zahnstocherbehälter" (držáky na párátka) pochází z dílen Wiener Werkstätte a byly vytvořeny dle návrhu Josefa Hoffmanna, spoluzakládajícího člena dílen, dekoratéra a architekta, do jehož interiérů Wiener Werkstätte výrobky dodávala. Produkce vznikala za společného úsilí nejlepších designerů v zemi při užití nejmodernější technologie. Dílny dbaly na kvalitu díla a zajímavý detail. Snažily se oprostit od přebytečného ornamentu a dát vyniknout jednoduchým formám a kvalitě materiálu. Nabízené vázičky mají geometrický dekor, který byl pro Vídeňské dílny příznačný. Na noze značka: Stříbrná puncovní značka ryzosti Dianiny hlavy a značka WW (Wiener Werkstätte). Sklo uvnitř váziček chybí. Literatura: cf MAK, Vienna, Wiener Werkstätte Archive: inventární číslo: WWF 94–62–3; cf "Zahnstocherbehälter" od Kolomana Mosera and Josefa Hoffmanna, inventární číslo: WWF 97–8–10; cf Huey, Price, Seipel, Wiener Silber, Modernes Design, p. 331, no. 180.