Lot 231
Martin Šárovec (1977) STARDUST 2/ S. FREUD

2022
Olej, plátno
190 x 130 cm (v x š)
Verso "Šárovec 22"

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Martin Šárovec patří mezi svérázné současné portrétisty, kteří kladou důraz na výraz tváře ve spojení s mírně pop-artovým vyzněním. Inspiruje jej ale mnoho různých směrů. Série obrazů Stardust čítá mnoho portrétů slavných osobností a parafrází na výtvarná díla. Šárovcova malba spojuje dvě tradice: vychází z české expresionistické školy počátku 20. století a obohacuje ji o osobitou reflexi tzv. české grotesky 70. a 80. let téhož století. Absolvoval DAMU a VŠUP.