Lot 230
Jan Kaláb (1978) MODRÁ MEDUSA

2019
akryl na plátně
Průměr 60 cm
Signováno a datováno verso: Kaláb 2019

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Jan Kaláb je český výtvarník vycházející z tvorby graffiti a street artu. Je jedním z prvních graffiti umělců v Čechách s realizacemi ve veřejném prostoru po celém světě. Dnes má autor za sebou několik zahraničních výstav (Londýn, Paříž, San Francisco, Miami). Umělcovu tvorbu provází neustálé zkoumání nových technik a struktur. Díla se vyznačují geometrickým tvaroslovím, precizní akrylovou malbou vrstvených ploch, čímž komentuje témata času, hloubky a pohybu. Hrou s tvarem kruhu autor ukazuje organičnost a dynamiku statických pláten.