Lot 229
Jiří David (1956) NŮŽ A MOTÝL

2013-2014
kombinovaná technika na 3D lentikulárním tisku
29 x 39 cm (v x š)
Signováno verso: JIŘÍ DAVID

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Jiří David je český malíř, intermediální umělec a pedagog. Už od osmdesátých let 20. století, kdy se stal důležitým představitelem skupiny Tvrdohlaví s postmoderním uměleckým programem, poukazoval na sentiment národní identity, ve fotografickém cyklu Skryté podoby (1991–1995) zase manipuloval s fotografickými portréty známých osobností. Jeho mediálně nejznámějším dílem je neonové srdce nad Pražským hradem ze závěru posledního funkčního období prezidenta Václava Havla. V jeho tvorbě je výrazným prvkem společenská angažovanost, v níž autor obnažuje svoji vlastní, ale i naši společnou realitu a identitu provokativním a kritickým způsobem. Nabízené plastické dílo využívá techniku 3D lentikulárního tisku, která vyvolává iluzi hloubky. Pod jedním z motýlů je prosvítající otvor. Vystaveno: Galerie Václava Špály 22.5.- 22. 6.2014 – výstava Jiří David, Andy Hope 1930 Florian Meisenberg