Lot 212
Jan Bočan (1937 - 2010) DVĚ DESIGNOVÁ KŘESLA TON

1969-1972
ohýbaný mořený buk, výplet
72 x 74 x 72 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR

Nabízená párová designová křesla z ohýbaného bukového do černa mořeného dřeva vyrobila dle návrhu Jana Bočana firma Ton Bystřice pod Hostýnem do mobiliáře československé ambasády ve Stockholmu, na které se podílel kromě Jana Bočana i architekti Zdeněk Rothbauer a Jan Šrámek, a mnoho dalších předních českých umělců. Původní zachovalý stav bez známek poškození.