Dick Wolf (1991) NÁHRDELNÍK - CENA MEDY MLÁDKOVÉ

2023
říční perly, tyrkys, stříbro, zlacení, vápenatý kámen, syntetický rubín

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Náhrdelník byl navržen jako první Cena Medy Mládkové, která je zamýšlena jako výroční ocenění pro výrazné autory střední generace. Laureátka ceny Eva Koťátková věnovala náhrdelník do této dobročinné aukce ve prospěch zvířecích útulků a celá částka poputuje na dobročinné účely. Náhrdelník je vytvořen z říčních perel, přírodní tyrkysy jsou odkazem na Medu Mládkovou, která je ráda nosila. Stříbrné odlitky jsou autorské originály lité do hlíny, některé části náhrdelníku jsou zlacené 18 karátovým zlatem. Vápenatý kámen je umístěn tak, aby se dotýkal pulzujícího místa a je nositelem vůně Scent Roche. Zlacené zapínání, stříbrný návlek, stříbrné nitě. Dick Wolf alias Veronika Ďuricová je dvaatřicetiletá šperkařka, která pochází z Bratislavy. Získala vítězství v kategorii Designér šperku v rámci Czech Grand Design.