Lot 02
KRONIKA KOSTNICKÉHO KONCILU
1536
kožená vazba
28,5 x 20,5 x 4 cm (v x š x h)
| 3 750 EUR
| 3 750 EUR
Druhé vydání slavné kroniky Kostnického koncilu (1414-1418), největšího shromáždění středověku, bylo vytvořeno na základě prvního vydání A. Sorga v Augsburgu roku 1483. Autorem textu je kostnický kronikář Ulrich von Richenthal (1360-1437). Umělecky cenné dřevořezy vytvořil Jörg Breu mladší (1510 - 1547) augsburgský kreslíř, miniaturista a malíř, rovněž s využitím zmíněného inkunábulního vydání. Výjimečně bohatý ilustrační doprovod tak zahrnuje průběh a jednání koncilu, jeho shromáždění, rytířské turnaje, oslavné bankety a další události, je cenný jako zdroj kostýmní a ceremoniální informace. Pro český kontext je pak tradičně zajímavý pasáží o odsouzení a upálení českých reformátorů Jana Husa (1369 - 1415) a Jeronýma Pražského (1377 nebo 1378 - 1416). Velká pozornost je věnována prezentaci zúčastněné šlechty, nejvyšších evropských světských i duchovních autorit, které jsou zde velmi okázale zastoupeny svými erby a znaky. Jde o jednu z nejvýznamnějších a grafickým doprovodem nejhodnotnějších renesančních knih nejen z oblasti reformace. Exemplář je ve vynikajícím stavu zachovalosti, 500 let starý papír bez oxidace, skvrn či restaurátorských zásahů. Ořízka rumělkové barvy. Ornamentálním slepotiskem na hřbetě bohatě zdobená kožená vazba na 6 pravých vazů se zlaceným štítkem je z 18. století. Obsahuje 215 římsky číslovaných listů, včetně titulního. S dřevořezem na titulním listu, se 44 (z toho 41 celostránkovými) textovými dřevořezy a dále ca 1150 heraldickými dřevořezy. Text dále obsahuje iniciály, vignety a několik rukopisných marginálií.
NÁHRDELNÍK - CENA MEDY MLÁDKOVÉ
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Lot 1 SVATÝ PAVEL
Vyvolávací cena100 000 CZK | 4 167 EUR
Lot 2 KRONIKA KOSTNICKÉHO KONCILU
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Lot 3 KRITIKA HUSITSTVÍ
Vyvolávací cena18 000 CZK | 750 EUR
Lot 4 KOMPENDIUM KŘESŤANSKÉ DOKTRÍNY
Vyvolávací cena48 000 CZK | 2 000 EUR
Lot 5 ČESKOBRATRSKÝ KANCIONÁL
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 583 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 083 EUR
Lot 6 RENESANČNÍ VEDUTA PRAHY
Vyvolávací cena5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
9 500 CZK | 396 EUR
Lot 7 CÍSAŘSKÝ PALÁC V PRAZE
Vyvolávací cena6 000 CZK | 250 EUR
Dosažená cena
8 500 CZK | 354 EUR
Lot 8 MANÝRISTICKÁ KOMODA "A BAMBOCCI"
Vyvolávací cena95 000 CZK | 3 958 EUR
Lot 9 PÁROVÉ MANÝRISTICKÉ ŽIDLE
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 375 EUR
Lot 10 BAROKNÍ TRUHLA
Vyvolávací cena60 000 CZK | 2 500 EUR
Lot 11 BAROKNÍ KAPESNÍ HODINKY
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 333 EUR