Lot 82
Rainhold Justich (1885) LETNÍ DEN

1931
Olej na měděném plechu
25,5 x 28 cm (v x š)
Sign. vpravo dole: Justich R., vpředu dole na rámu štítek: R. JUSTICH. Vzadu štítek OPUS: Justich V.R. ak. mal./ Letní den/ olej/ 1931

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 569 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK
   |   1 569 EUR

Půvabná drobnopisná malba, zobrazující skupinu mladých dívek při koupání, je ukázkou malířského umění Rainholda Justicha. Na obraze vyzařujícím radostnou letní atmosféru zachytil malíř dívky při pikniku a hraní si se psem, v zadním plánu, jak se koupou ve vodě. Autor po přípravě na uměleckoprůmyslové škole prošel dalším školením na pražské Akademii výtvarných umění (r. 1902), kde studoval ve speciální škole prof. V. Hynaise. Tvořil zejména podobizny, akty a figurální náměty v moderním názoru na impresi pohybu i barvy.