Lot 27
BAROKNÍ KOVANÝ TREZOR "CASSA FORTE"

18. století
železo, dřevo, látka
105 x 79 x 56 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
380 000 CZK
   |   15 833 EUR

Mimořádně vzácný veliký trezor z počátku 18. století označovaný "cassa forte" je tvořen oplechovaným a okovaným dřevem s výraznými popruhy a cvočky. Odemykání dvěma původními masivními klíči. Uvnitř jedna polička, a dvě zásuvky. Jedná se o výjimečný designový předmět, který pochází z významné pozůstalosti. Výborný původní stav s estetickou úpravou interiéru.