Lot 28
KOMODA Z OBDOBÍ LA RÉGENCE

Kolem 1720
palisandr, zlacený bronz, mosaz
81 x 98 x 55 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Mírně vypouklé čelo komody s bohatou kresbou geometricky vkládaného palisandru je s celkem čtyřmi zásuvkami ve třech řadách s precizními v ohni zlacenými bronzy. Na bocích se třemi kanelurami s vkládanou mosazí, která rovněž rozděluje prostor mezi zásuvkami. Horní desku tvoří původní mramor s bohatou kresbou označovaný „rouge de rance“, který byl využit například ve zhotovení exteriérového sloupoví na zámku ve Versailles. Komoda pochází z období osmiletého trvání regentství ve Francii, kdy namísto mladého Ludvíka XV. vládl Filip II. Orleánský. Kompletně restaurováno.