Lot 131
Alexej Vasilijevič Hanzen (1876 - 1937) MOŘSKÝ PŘÍBOJ

1931
olej, plátno
71 x 101 cm (v x š)
Signováno: Vlevo dole "A. Hanzen"

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Vnuk slavného malíře moří Ivana Aivazovského, Aleksei von Hanzen, studoval na akademiích v Drážďanech a Berlíně a své vzdělání dokončil v Paříži u Tonyho Roberta-Fleuryho a Julese Lefebvrea.
Usadil se ve Francii a kolem roku 1906 začal vystavovat v Paříži na Salon des Artistes Français. Přestože emigroval do Francie, udržoval si kontakty jako malíř mořských krajin s ruským ministerstvem námořnictva. V roce 1907 získal ocenění za zásluhy na Salon des Champs-Élysées s Černým mořem. Vystavoval skupinu svých děl v Galerii Georges Petit v Paříži v červenci 1929.