Lot 151
Tavík František Šimon (1877 - 1942) POHLED NA ZIMNÍ PRAHU

1841
Olej, plátno
80 x 115 cm (v x š)
Vlevo dole "T.F. Šimon"

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Tavík František Šimon patřil mezi nejlepší české grafiky a rovněž byl vynikajícím krajinářem. Vytvořil velké množství pohledů na Prahu a stál u zrodu Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Pohled na Prahu od Nových zámeckých schodů směrem ke kostelu svatého Mikuláše je bezesporu jímavým a poetickým námětem, který autor zpracoval s velkou pečlivostí a smyslem pro barevnost, kdy vystihl prchavý podvečerní okamžik města zalitého zlatým slunečním světlem pod sněhovou přikrývkou.