Lot 75
František Bílek (1872 - 1941) ÚŽAS

1921
buk
51 cm (v)
signováno a datováno na plintě: 1921 F. B.

Vyvolávací cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR
Dosažená cena
210 000 CZK
   |   8 750 EUR

Výjimečná skulptura českého slavného symbolistního umělce Františka Bílka koexistuje s mnohovrstevnou a rozvíjející ideou jeho spirituální tvorby. Jedná se o menší analogickou variantu k nadživotní skulptuře z mořeného buku z roku 1907, kterou má ve sbírkách Národní galerie v Praze. Většina úvah o vztahu dekadence a náboženství vychází z díla Charlese Baudelaira. Jeho přístup znamenal cestu vedenou dialogem a pochybování, jeho výzvou se stal křesťanský Bůh v době ztráty jistot, kterou představoval přelom století. Motiv úžasu, slovo, které autor vyřezává na soklu sochy, lze paralelně hodnotit jako interpretaci údivu coby první z lidských vášní. Tato emoce na poli autorovy žité doby probíhající sekularizace a technologických změn měla dvojí charakter - úžas náboženský i ryze světský, který se zde promítá v navrácení ke stejnému tématu po (nesdělitelných) zkušenostech z první světové války.

NÁHRDELNÍK - CENA MEDY MLÁDKOVÉ

Dick Wolf (1991) NÁHRDELNÍK - CENA MEDY MLÁDKOVÉ

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
SVATÝ PAVEL

Lot 1 SVATÝ PAVEL

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 4 167 EUR
KRONIKA KOSTNICKÉHO KONCILU

Lot 2 Ulrich von Richenthal (1360 - 1437) KRONIKA KOSTNICKÉHO KONCILU

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
KRITIKA HUSITSTVÍ

Lot 3 Johannes Cochläus (1479 - 1552) KRITIKA HUSITSTVÍ

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 750 EUR
KOMPENDIUM KŘESŤANSKÉ DOKTRÍNY

Lot 4 Zacharias Ursinus (1534 - 1583) KOMPENDIUM KŘESŤANSKÉ DOKTRÍNY

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 2 000 EUR
ČESKOBRATRSKÝ KANCIONÁL

Lot 5 ČESKOBRATRSKÝ KANCIONÁL

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 583 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 083 EUR
RENESANČNÍ VEDUTA PRAHY

Lot 6 Franz Hogenberg (1535 - 1590) RENESANČNÍ VEDUTA PRAHY

Vyvolávací cena
5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
9 500 CZK | 396 EUR
CÍSAŘSKÝ PALÁC V PRAZE

Lot 7 Franz Hogenberg (1535 - 1590) CÍSAŘSKÝ PALÁC V PRAZE

Vyvolávací cena
6 000 CZK | 250 EUR
Dosažená cena
8 500 CZK | 354 EUR
MANÝRISTICKÁ KOMODA "A BAMBOCCI"

Lot 8 MANÝRISTICKÁ KOMODA "A BAMBOCCI"

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 958 EUR
PÁROVÉ MANÝRISTICKÉ ŽIDLE

Lot 9 PÁROVÉ MANÝRISTICKÉ ŽIDLE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 375 EUR
BAROKNÍ TRUHLA

Lot 10 BAROKNÍ TRUHLA

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
BAROKNÍ KAPESNÍ HODINKY

Lot 11 John Ebsworth (1643 - 1706) BAROKNÍ KAPESNÍ HODINKY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
KROPENKA S POLODRAHOKAMY

Lot 12 KROPENKA S POLODRAHOKAMY

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
HABÁNSKÝ TALÍŘ

Lot 13 HABÁNSKÝ TALÍŘ

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 292 EUR
HABÁNSKÝ TALÍŘ

Lot 14 HABÁNSKÝ TALÍŘ

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 292 EUR
PORTRÉT MUŽE

Lot 15 Jan Kupecký (1666 - 1740) (připsáno) PORTRÉT MUŽE

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
PORTRÉT KONĚ

Lot 16 Neznámý Autor PORTRÉT KONĚ

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 125 EUR
KRAJINA S PASTÝŘEM

Lot 17 Rosa da Tivoli (1655 - 1706) KRAJINA S PASTÝŘEM

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 5 000 EUR
ADAM A EVA

Lot 18 ADAM A EVA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 250 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
BAROKNÍ BOZZETTO

Lot 19 Matyáš Bernard Braun (1684 - 1738) (okruh) BAROKNÍ BOZZETTO

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 1 000 EUR
Dosažená cena
24 000 CZK | 1 000 EUR
BAROKNÍ TRUHLA

Lot 20 BAROKNÍ TRUHLA

Vyvolávací cena
10 000 CZK | 417 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 417 EUR
FRANCOUZSKÁ KOMODA Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.

Lot 21 FRANCOUZSKÁ KOMODA Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 958 EUR
FRANCOUZSKÉ KARTELOVÉ HODINY Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.

Lot 22 FRANCOUZSKÉ KARTELOVÉ HODINY Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 292 EUR
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Lot 23 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 458 EUR