Lot 11
KERAMICKÝ KORBEL VE ZLACENÉ MONTÁŽI

Kolem 1680
keramika, zlacená měď
29 cm (v)

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR
Dosažená cena
42 000 CZK
   |   1 826 EUR

Raritní keramická nádoba, původně flaška, pochází ze slavných německých keramických dílen označovaných jako Annaberg, dnešní Dippoldiswalde. V 19. století byla na přání majitele upravena montáž z cínové na zlacenou měď do podoby korbelu. Velmi dobrý původní stav.