Lot 03
MADONA S DÍTĚTEM

Počátek 16. století
polychromované dřevo
69 cm (v)

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK
   |   2 174 EUR

Německá Madona s Ježíškem s prvky navazujícími na gotické sochařství. Socha je modelována v mírném natočení, hluboce promodelovanou a objemově bohatou diagonální drapérií a dlouhými precizně řezanými vlnitými vlasy bez roušky. Zadní strana je plochá, některé části chybějí, polychromie prozrazuje i původní zlacení.