Lot 05
Pražská škola URANIA

Kolem 1600
olej, plátno
56 x 47 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
180 000 CZK
   |   7 826 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK
   |   16 087 EUR

Nebešťanka s křídly a hvězdnou korunou bývá vyobrazována s glóbem a kružítkem. Jedná se o dceru nejvyššího boha Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Urania je múzou hvězdářství, která bývá spojována i s nebeskou láskou. Je vyobrazena s hedvábně jemnou pletí, téměr v poloaktu zahalena v pláštíku posetém hvězdami. Této škole se přisuzuje vliv Aachena či Sprangera.