Lot 04
MADONA S DÍTĚTEM

16. století
polychromované dřevo
64,5 cm (v)

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK
   |   2 174 EUR

Socha Madony s Ježíškem v duchu španělského tvarosloví 16. století. Kompozice sochy je axiální, v kontrapostu, ale již bez gotického esovitého stáčení. Madonna drží Ježíška na levé ruce, otevírá náruč a je oděna do módních šatů s výrazně promodelovaným pasem a bohatou sukní, drapérií naznačenou v pravidelných vertikálách a zlacenou polychromií florálního brokátového vzoru.