Lot 203
Jan Souček (1941 - 2008) NADĚJE

1991
olej, plátno
89 x 66 cm (v x š)
sign. vpravo dole: JS 91

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 826 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 913 EUR

Katedrály, vize budoucnosti, sny a fantastično. To vše prostupuje tvorbu Jana Součka, malíře, grafika a ilustrátora. Využíval historizující techniku starých mistrů na rozměrných plátnech s četnými pečlivě provedenými detaily. Autor nás v každém okamžiku vybízí ke hledání příběhu, vlastní introspekci a propojování minulosti s budoucností v související kontinuum.