Lot 212
Ludmila Padrtová (1931 - 2016) ORANŽOVÁ NÁLADA

Po 2011
olej, plátno
100 x 70 cm (v x š)
nesign.

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK
   |   1 739 EUR

Ludmila Padrtová vytvořila v druhé polovině 50. let 20. století téměř v utajení pozoruhodnou kolekci obrazů a kreseb řazených do širokého proudu lyrické abstrakce. Její tehdejší úsilí ji podle historiků umění povyšuje vedle Vladimíra Boudníka na ústřední postavu počátků české poválečné abstrakce. Autorka se však již v roce 1961 rozhodla svoji tvorbu ukončit a v následujících letech značnou část své práce rozdala či zničila. K tvorbě se Padrtová vrátila až v roce 2011, a během tří let vytvořila jedinečný pandán ke své rané tvorbě. Dílo pochází z rodiny autorky.