Lot 20
HLUBOKÝ TALÍŘ ŽITAVA

1703
glazovaná keramika
Průměr 34 cm

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR

Talíř v typických barvách pestré glazury s florálním dekorem v žitavské zeleni s manganově hnědo fialovými konturami. Uprostřed datován rokem 1703. V 17. století v oblasti Žitavy se usadili habánští osadníci, kteří ssebou přinesli tradici slavné keramické tvorby. Výborný zachovalý stav.