Lot 195
Adolf Born (1930 - 2016) KABARETNÍ UMĚLCI

2007
akvarel, pastel, papír
Ve výřezu 32 x 21,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: A Born 2007

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 913 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK
   |   7 826 EUR

Adolf Born rád kreslil už od dětství. "Baví mě, že si můžete pustit fantazii na špacír a že děti to akceptujou." Jeho tvorba plná humoru přitahuje diváky jak svou nápaditostí a zejména přístupností každému, kdo má chuť se bavit. Kompozice Kabaretních umělců je groteskní především konstrukcí bizarní jednokolky, která drží pohromadě díky zvířatům, místo klaksonu má integrovaného cvičeného ptáka a ve vleku se veze mořská panna ve vaně. Ilustrace v jeho pojetí fungují zcela samostatně i bez textu a to jak u došpělých tak u dětí. Velkým bonusem je pak také jeho značný kulturní rozhled a četné cestovaní, kde nasbíral exotické náměty.