Lot 160
Jiří Bradáček (1922 - 1984) LEŽÍCÍ ŽENSKÝ AKT

1958
papír, tužka
Ve výřezu 20 x 29,5 cm (v x š)
značeno vlevo dole: Br

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   43 EUR
Dosažená cena
1 000 CZK
   |   43 EUR

Svižná, patrně přípravná studijní kresba českého sochaře Jiřího Bradáčka zpodobňující jednoduchými liniemi ležící ženský akt. Rozložením aktu kresba připomíná autorovu plastiku s názvem Ležící figura z roku 1958, která byla vystavena na autorově souborné výstavě v Mostě v roce 2004 a publikována v katalogu výstavy. Rámováno.