Lot 69
Václav Kozák (1889 - 1969) STROMOVKA

Kolem 1910
olej, plátno
70 x 80 cm (v x š)
sign. vlevo dole: V. Kozák

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 087 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK
   |   1 652 EUR

Václav Kozák byl krajinářem, který studoval u Ferdinanda Engelmüllera. Krajiny nepopisoval doslovně, využíval často barevných ploch a skvrn. Stromovka patří mezi jeho oblíbené pražské náměty, které komponoval s volností a smyslem pro pestrý kolorit.