Lot 68
Ota Bubeníček (1871 - 1962) PÁROVÉ KRAJINY

1909
olej na kartonu
18,5 x 26 cm (v x š)
sign. vpravo dole: O. Bubeníček 1909

Vyvolávací cena
24 000 CZK
   |   1 043 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 783 EUR

Ota Bubeníček se dostal k malířství zejména díky svému bratrovi, který na Akademii studoval. Byl přijat do ateliéru Julia Mařáka a později studoval u Rudolfa Ottenfelda. V párových krajinách "Krajina s duhou" a "Krajina s říčkou" je patrná jeho typická výstavba díla pomocí barevných ploch a v tomto případě poměrně živou a experimentální světelnou barevností. Ota Bubeníček za svého života získal popularitu zejména u soukromých sběratelů z řad lékařů, architektů (např. Jana Kotěry) a bankéřů.