Lot 02
DAVIDŮV NÁVRAT A TRIUMF S HLAVOU GOLIÁŠE
Přelom 16. a 17. století
Olej, dřevěná deska
72,5 x 103 cm (v x š)
| 12 549 EUR
| 12 549 EUR
Král David, jehož postava je námětem mnoha legend, se z pastýře a po té bojovníka stal státníkem a sjednotitelem Izraele. Byl mnohostrannou osobností a také hudebníkem a autorem Knihy žalmů - v křesťanském umění je významný také jako předobraz Krista (podle Matouše je jeho přímým předkem). Nejčastějšími náměty jsou scény buď z boje s Goliášem, či Davidův triumfální návrat, kde nese Goliášovu hlavu v ruce. Při boji s obrem odmítl pancíř a vzal si jen pět oblázků, trefou do čela prakem pak skolil Goliáše a po té mu mečem usekl hlavu. Na obraze kráčí v červeném plášti s pastýřskou mošnou a mečem přes rameno, v druhé ruce pak nese svoji trofej, Goliášovu hlavu. Je obklopen tančícími izraelskými ženami, jež mu vyšli vstříc, hrály na tamburíny a lyry, chválily ho a prozpěvovaly: "Saul pobil své tisíce, ale David své desetitisíce." (1 Samuel 18: 6-7). Slavná epizoda chápaná v křesťanství jako předobraz Kristova vjezdu do Jeruzaléma, je dokonale mistrovsky ztvárněna umělcem vycházejícím ze stylu Antoona Claeissense (c.1536–1613), pocházejícího z malířského rodu v Bruggách. Konzultováno s PhDr. Hanou Seifertovou. Restaurováno.
Lot 1 SVATÁ RODINA S ANDĚLEM
Vyvolávací cena450 000 CZK | 17 647 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Lot 2 DAVIDŮV NÁVRAT A TRIUMF S HLAVOU GOLIÁŠE
Vyvolávací cena320 000 CZK | 12 549 EUR
Dosažená cena
320 000 CZK | 12 549 EUR
Lot 3 BOUŘE NA MOŘI
Vyvolávací cena150 000 CZK | 5 882 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
Lot 4 ARCHA NOEMOVA
Vyvolávací cena130 000 CZK | 5 098 EUR
PIETA
68 000 CZK | 2 667 EUR
Lot 6 PÁROVÉ DŘEVĚNÉ PLASTIKY
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 137 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
KŘEST KRISTA
350 000 CZK | 13 725 EUR
Lot 8 DÓZA
Vyvolávací cena18 000 CZK | 706 EUR
Lot 9 MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO
Dosažená cena
160 000 CZK | 6 275 EUR
Lot 10 KLASICISTNÍ HODINY
Vyvolávací cena25 000 CZK | 980 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK | 1 804 EUR
Lot 11 EMPÍROVÉ HODINY S HRACÍM STROJEM
Vyvolávací cena30 000 CZK | 1 176 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
Lot 12 PÁROVÉ ETAŽÉRY VE STYLU BIEDERMEIERU
Vyvolávací cena120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
Lot 13 SKLENÍK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 529 EUR
Dosažená cena
300 000 CZK | 11 765 EUR
Lot 14 PÁROVÉ ŽIDLE Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 176 EUR
Lot 15 TŘI POHLEDY NA PRAHU
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 353 EUR
Lot 16 KARLŮV MOST S MOSTECKOU VĚŽÍ
Vyvolávací cena95 000 CZK | 3 725 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 490 EUR
Lot 17 KRAJINA S VĚTRNÝMI MLÝNY
Vyvolávací cena140 000 CZK | 5 490 EUR
Lot 18 KRAJINA S JEZDCI NA KONÍCH
Vyvolávací cena24 000 CZK | 941 EUR
Dosažená cena
31 000 CZK | 1 216 EUR
Lot 19 CESTOU DO BETLÉMA
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
Lot 20 PODOBIZNA DÁMY V HISTORICKÉM ODĚVU
Vyvolávací cena85 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 333 EUR
Lot 21 ČTENÁŘKA
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 059 EUR
Lot 22 MINIATURA MADONNY
Lot 23 ZLATÁ DÓZA
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 098 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 353 EUR
Lot 24 LESNÍ KRAJINA S PTACTVEM V ZIMĚ
Vyvolávací cena180 000 CZK | 7 059 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 059 EUR