Lot 16
Carl Robert Croll (1800 - 1863) KARLŮV MOST S MOSTECKOU VĚŽÍ

Kolem poloviny 19. století
Olej, plátno
55 x 39,5 cm (v x š)
Signováno: Vzadu štítek s nápisem Semper Recte a zbytky dalších nečitelných štítků s pečetí

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 725 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 490 EUR

Výjimečné dílo od malíře vedut a krajináře období romantismu, známého především svým působením na dvoře roudnické větve Lobkowiczké šlechty, zachycuje momentku s postavami při jejich každodenní práci a životě. Ten se odehrává na místě snad většině Čechů v srdci blízkém, při úpatí Karlova mostu s Malostranskými mosteckými věžemi, tvořícími zde krásnou architektonickou kulisu. Carl Robert Croll po studiích drážďanské akademie přesídlil do lázeňského města Teplice, kde se nejprve živil malováním pro lázeňské hosty (několik obrazů si u něj objednal pruský král Fridrich Vilém III.) a dělal kolorované kresby pro knížete Karla Josefa Clary-Aldringena. Roku 1840 začal pracovat pro Ferdinanda Josefa z Lobkowicz na jeho zámku Jezeří. Zde se stal i učitelem kreslení a vychovatelem jeho dětí. Pro knížete Lobkowicze maloval jeho sídla a statky (Nelahozeves, Roudnice nad Labem, Střekov, Kamýk, Vysoký Chlumec, Helfenburk u Úštěka, Bílina, Encovany) a jeho obrazy jsou dnes důležitým svědectvím jak místa, která maloval, vypadala v 19. století.

SVATÁ RODINA S ANDĚLEM

Lot 1 Pieter Coecke Van Aelst (1502 - 1550) (následovník) SVATÁ RODINA S ANDĚLEM

Vyvolávací cena
450 000 CZK | 17 647 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
DAVIDŮV NÁVRAT A TRIUMF S HLAVOU GOLIÁŠE

Lot 2 Antoon Claeissens - circle (1536 - 1613) DAVIDŮV NÁVRAT A TRIUMF S HLAVOU GOLIÁŠE

Vyvolávací cena
320 000 CZK | 12 549 EUR
Dosažená cena
320 000 CZK | 12 549 EUR
BOUŘE NA MOŘI

Lot 3 Ludolf Bakhuizen (1630 - 1708) BOUŘE NA MOŘI

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
ARCHA NOEMOVA

Lot 4 Anonym ARCHA NOEMOVA

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 098 EUR
PIETA

Anonym PIETA

68 000 CZK | 2 667 EUR
PÁROVÉ DŘEVĚNÉ PLASTIKY

Lot 6 Anonym PÁROVÉ DŘEVĚNÉ PLASTIKY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 137 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
KŘEST KRISTA

Ferdinand Maximilián Brokoff (1688 - 1731) (připsáno) KŘEST KRISTA

350 000 CZK | 13 725 EUR
DÓZA

Lot 8 DÓZA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 706 EUR
MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO

Lot 9 Johann Christoph Müller (1673 - 1721) MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 098 EUR
Dosažená cena
160 000 CZK | 6 275 EUR
KLASICISTNÍ HODINY

Lot 10 KLASICISTNÍ HODINY

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 980 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK | 1 804 EUR
EMPÍROVÉ HODINY S HRACÍM STROJEM

Lot 11 EMPÍROVÉ HODINY S HRACÍM STROJEM

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 176 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
PÁROVÉ ETAŽÉRY VE STYLU BIEDERMEIERU

Lot 12 PÁROVÉ ETAŽÉRY VE STYLU BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
SKLENÍK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Lot 13 SKLENÍK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
Dosažená cena
300 000 CZK | 11 765 EUR
PÁROVÉ ŽIDLE Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Lot 14 PÁROVÉ ŽIDLE Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 176 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 176 EUR
TŘI POHLEDY NA PRAHU

Lot 15 Vincenc Morstadt (1802 - 1875) TŘI POHLEDY NA PRAHU

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 176 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 353 EUR
KARLŮV MOST S MOSTECKOU VĚŽÍ

Lot 16 Carl Robert Croll (1800 - 1863) KARLŮV MOST S MOSTECKOU VĚŽÍ

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 725 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 490 EUR
KRAJINA S VĚTRNÝMI MLÝNY

Lot 17 Georges Michel (1763 - 1843) KRAJINA S VĚTRNÝMI MLÝNY

Vyvolávací cena
140 000 CZK | 5 490 EUR
KRAJINA S JEZDCI NA KONÍCH

Lot 18 Cornelis Lieste (1817 - 1861) KRAJINA S JEZDCI NA KONÍCH

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 941 EUR
Dosažená cena
31 000 CZK | 1 216 EUR
CESTOU DO BETLÉMA

Lot 19 Adolf Joseph Weidlich (1816 - 1885) CESTOU DO BETLÉMA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
PODOBIZNA DÁMY V HISTORICKÉM ODĚVU

Lot 20 Václav Brožík (1851 - 1901) PODOBIZNA DÁMY V HISTORICKÉM ODĚVU

Vyvolávací cena
85 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 333 EUR
ČTENÁŘKA

Lot 21 Giuseppe Barison (1853 - 1931) ČTENÁŘKA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 137 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 059 EUR
MINIATURA MADONNY

Lot 22 MINIATURA MADONNY

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 706 EUR
ZLATÁ DÓZA

Lot 23 ZLATÁ DÓZA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 098 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 353 EUR
LESNÍ KRAJINA S PTACTVEM V ZIMĚ

Lot 24 Antonín Chittussi (1847 - 1891) LESNÍ KRAJINA S PTACTVEM V ZIMĚ

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 7 059 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 059 EUR