Lot 15
ALEGORIE ČASU

2. polovina 17. století
olej, plátno
51,5 x 39 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
110 000 CZK
   |   4 783 EUR
Dosažená cena
290 000 CZK
   |   12 609 EUR

Alegorická malba jitřního svitu dle Knihy přísloví 4:18: "Ale stezka spravedlivých jako světlo jasné, kteréž rozmáhá se, a svítí až do pravého dne." Jitřenka běží krajinou za křiku kohouta a nese v rukách přesýpací hodiny a koňskou ostruhu.