Lot 16
Neznámý Autor PORTRÉT ŠLECHTICE

19. století
olej, měď
9 x 7 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   348 EUR
Dosažená cena
8 000 CZK
   |   348 EUR

Dle téměř nečitelného přípisu na zadní straně se může jednat o portrét neznámého markýze v historizujícím renesančně laděném oděvu. Muž je vyobrazen ve vyšívané vestě a košili s bohatými portami pošitými rukávy a dopisem. Výraz portrétovaného je pojat s citem a veristicky.