Lot 32
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY

Kolem 1810
Zlacený bronz, smalt, ocel
48 x 50 cm (v x š)

Vyvolávací cena
80 000 CZK
   |   3 478 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   4 348 EUR

Impozantní empírové hodiny z bravurně cizelovaného zlaceného bronzu představují dokonalou ukázku mistrné francouzské bronzařské tradice. Hodiny představují v podobě vozataje bohyni úsvitu Auroru se zapálenou pochodní v ruce stojící na voze, který táhnou okřídlení koně známé pod jmény Lampos a Phaeton. Na kompozici dynamicky působí rozevlátá drapérie a roztroušená mračna, která kontrastují k obdélníkovému velikému podstavci s empírovým ornamentem. Smaltované okruží s římskými číslicemi je zpodobněno jako kolo vozu s viditelným vnitřním mechanismem, ocelové ručičky, celé bití. Značeno dole na ciferníku: PICNOT PERE A PARIS. Výborný stav bez známek poškození.