Lot 33
Ludvík Kohl (1746 - 1821) INTERIÉR ANTICKÉHO CHRÁMU

1815
olej, dřevo
86 x 64,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Ludwig Kohl 1815

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 217 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   6 087 EUR

Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Interiér antického chrámu je nepochybným a velmi kvalitním dílem Ludvíka Kohla z roku 1815. Výjimečný je už svým značením a datováním. Obraz byl zřejmě namalován k určitému cíli, zajímavá je i skutečnost, že se k antickému tématu vrátil v době, kdy se nejvíce věnoval zobrazování gotických staveb, zejména katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Námětově ho vedlle gotiky zaujala právě antika, jeho parafráze jsou ovšem vymyšlené a neskutečné, stejně jako na předloženém obraze. Reálné prvky propojoval s fiktivními a klasicistní lineárnost s rafinovaným světelným aranžmá."