Lot 36
Jan Nowopacký (1821 - 1908) ITALSKÁ KRAJINA

1852
olej, karton
46 x 35 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jan Nowopacký 1852 č.14

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 957 EUR
Dosažená cena
47 000 CZK
   |   2 043 EUR

Jan Nowopacký hojně cestoval po Německu, Rakousku a na jihu Evropy. Patřil mezi vynikající krajináře a ze stejného roku je nám znám například akvarel podobně složené krajiny, ale pravděpodobně z jiného úhlu, který je nyní ve sbírkách Moravské galerie. Romantické průhledy na vodní plochu patřily mezi jeho často zobrazované situace. Od roku 1851 byl zaměstnán u hrabat Hoyosů v Dolním Rakousku. Tato zaměstnání jej hmotně zabezpečila a umožnila cestovat zejména po střední Itálii a Kampánii.