Lot 18
Francesco Guardi (1712 - 1793) (následovník) KRAJINA U BENÁTEK

18. století
olej, dřevo
19 x 26,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   783 EUR
Dosažená cena
24 000 CZK
   |   1 043 EUR

Veduta následovníka Francesca Guardiho, posledního a nepřekonaného představitele benátské malby éry 18. stol., který pracoval převážně právě na obrazech vedut. Od 50. let 18. století pak nalezl vlastní nenapodobitelný styl expresivní malby, který svoji originalitou převyšoval ostatní vedutisty, a po zmizení Canaletta (r. 1768) se stal nejvyhledávanějším soudobými sběrateli a znalci v celé Evropě. V předložené krajině je patrný lehký a úderný štětcový přednes, právě jako u Guardiho.