Lot 65
Jaroslav Panuška (1872 - 1958) ZIMNÍ KRAJINA

Kolem 1905
olej, dřevo
28 x 20,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: P

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR
Dosažená cena
37 000 CZK
   |   1 609 EUR

Panuška je považován za nejoriginálnějšího žáka slavné Mařákovy školy, jenž v díle spojuje starší realistickou tradici s modernějšími impresionistickými postupy malby. Významně navazuje na Antonína Chittussiho, jehož obrazy často zachycovaly právě rybníky, mokřady a lučiny. Jaroslav Panuška přijal pečlivost vůči zobrazování krás přírody a jeho scenérie věrně zachycují náladovost české krajiny, zimní krajiny mívají až tajuplný nádech.