Lot 66
Hugo Boettinger (1880 - 1934) V CASINU

Kolem 1907
olej, plátno
84 x 106 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Hugo Boettinger Ostende

Vyvolávací cena
240 000 CZK
   |   10 435 EUR
Dosažená cena
320 000 CZK
   |   13 913 EUR

Hugo Boettinger patřil mezi mnohostranně talentované umělce. Vytvářel karikatury, grafiky, loutky, ilustrace a rovněž maloval. Scéna V kasinu představuje krásnou ukázku secesně laděné tvorby. Hugo Boettinger bravurně ovládal jemné tónování barev a dokázal zachytit autentický výraz, který odrážel rozpoložení portrétovaných a celkovou atmosféru místa. Boettinger na AVU v Praze publikoval rovněž karikatury pod pseudonymem Dr. Desiderius a spolupracoval mimo jiné s časopisy Šibeničky, Volné směry a Lidovými novinami. V pozdějších letech se ve svých dílech snažil zachytit taneční či sportovní pohyb. Ačkoliv se za svého života těšil značné popularitě ať už jako karikaturista - vtipálek a brilantní malíř, dnes je jeho všestrannost v mnohém teprve objevována.

Vystavováno na Pařížském salonu v roce 1910.