Lot 45
Antonín Slavíček CESTA VE HVĚZDĚ

56,5 x 75,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
2 000 000 CZK
   |   74 074 EUR
Dosažená cena
6 300 000 CZK
   |   233 333 EUR

Téma cesty a březového háje, které autor o něco málo později opakuje v dílech Břízová nálada, Na podzim v mlze nebo Ve hvězdě, náleží do rané tvorby, která se ještě z větší části hlásí ke klasické realistické krajinomalbě. Profesor Wittlich však ve svém posudku upozorňuje na náznak rozkladu barvy do plošných skvrn, jimiž je vytvářena zem se spadaným listím. Krom samotného stylu malby je časná i samotná signatura, v níž malíř ještě používá zkratku Ant. namísto pouhého A. Obdobný podpis můžeme vidět na obraze Cesta v dešti, který je datován rokem 1895. Mimořádné je i samotné objevení obrazu, který pochází z významné pražské rodiny, která jej před odchodem z Prahy ukryla ve dvojité zadní stěně skříně. K nálezu došlo v nedávné době, kdy měla být zmiňovaná skříň restaurována. Jedná se o skutečnou sběratelskou raritu, neboť raná autorova díla se na uměleckém trhu téměř nevyskytují. Olej na plátně, signováno vlevo dole Ant. Slavíček. Rozbor barev Ing. Michal Pech, odborný posudek Prof. Petr Wittlich.

POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Lot 1 POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 074 EUR
Dosažená cena
1 000 000 CZK | 37 037 EUR
PÁROVÉ POZDNĚ GOTICKÉ ALIANČNÍ ZNAKY

Lot 2 PÁROVÉ POZDNĚ GOTICKÉ ALIANČNÍ ZNAKY

Vyvolávací cena
250 000 CZK | 9 259 EUR
Dosažená cena
310 000 CZK | 11 481 EUR
LANDSKNECHTSKÝ DVOURUČNÍ MEČ

Lot 3 LANDSKNECHTSKÝ DVOURUČNÍ MEČ

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 370 EUR
RENESANČNÍ TURNAJOVÁ ZBROJ

Lot 4 RENESANČNÍ TURNAJOVÁ ZBROJ

Vyvolávací cena
850 000 CZK | 31 481 EUR
 ATALANTA FUGIENS (PRCHAJÍCÍ ATALANTA)

Lot 5 Michael Maier ATALANTA FUGIENS (PRCHAJÍCÍ ATALANTA)

Vyvolávací cena
75 000 CZK | 2 778 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 4 815 EUR
SVATÁ RODINA SE SV. ANNOU A DVĚMA ANDĚLY

Lot 6 Hans von Aachen SVATÁ RODINA SE SV. ANNOU A DVĚMA ANDĚLY

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 667 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Johannes Spilberg JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
7 000 000 CZK | 259 259 EUR
Dosažená cena
9 400 000 CZK | 348 148 EUR
ALEGORIE POMÍJIVOSTI

Lot 8 Neznámý Italský Mistr ALEGORIE POMÍJIVOSTI

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 444 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 9 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 444 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
RENESANČNÍ MOSAZNÁ TRUHLIČKA

Lot 10 RENESANČNÍ MOSAZNÁ TRUHLIČKA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 2 963 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 074 EUR
HABÁNSKÝ DŽBÁNEK

Lot 11 HABÁNSKÝ DŽBÁNEK

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 222 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 185 EUR
HABÁNSKÝ DŽBÁNEK S CÍNOVOU MONTÁŽÍ

Lot 12 HABÁNSKÝ DŽBÁNEK S CÍNOVOU MONTÁŽÍ

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 222 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
HABÁNSKÝ DŽBÁNEK S CÍNOVÝM VÍKEM

Lot 13 HABÁNSKÝ DŽBÁNEK S CÍNOVÝM VÍKEM

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
210 000 CZK | 7 778 EUR
HABÁNSKÝ TALÍŘ

Lot 14 HABÁNSKÝ TALÍŘ

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 593 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
HABÁNSKÝ TALÍŘ

Lot 15 HABÁNSKÝ TALÍŘ

Vyvolávací cena
50 000 CZK | 1 852 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 074 EUR
STOLNÍ HVĚZDNÝ GLOBUS

Lot 16 STOLNÍ HVĚZDNÝ GLOBUS

Vyvolávací cena
110 000 CZK | 4 074 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 074 EUR
ITALSKÉ BAROKNÍ ZRCADLO

Lot 17 ITALSKÉ BAROKNÍ ZRCADLO

Vyvolávací cena
140 000 CZK | 5 185 EUR
STOLNÍ HORIZONTÁLNÍ ŠESTIBOKÉ HODINY SEBASTIAN DRESLER

Lot 18 STOLNÍ HORIZONTÁLNÍ ŠESTIBOKÉ HODINY SEBASTIAN DRESLER

Vyvolávací cena
200 000 CZK | 7 407 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK | 7 407 EUR
RUSKÝ LOVECKÝ TESÁK

Lot 19 RUSKÝ LOVECKÝ TESÁK

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 593 EUR
LOVECKÝ TESÁK

Lot 20 LOVECKÝ TESÁK

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 593 EUR
HERKULES ZÁPASÍCÍ S HYDROU

Lot 21 Lazar Widemann HERKULES ZÁPASÍCÍ S HYDROU

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 13 704 EUR
KONVOLUT AKTŮ

Lot 22 Monogramista fb KONVOLUT AKTŮ

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 704 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
KONVOLUT OSMI ŘÍMSKÝCH VEDUT

Lot 23 Giovanni Battista Piranesi KONVOLUT OSMI ŘÍMSKÝCH VEDUT

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 444 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 556 EUR
PÁROVÉ BRONZOVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 24 PÁROVÉ BRONZOVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 667 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 13 704 EUR